Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2014

8η Αγωνιστική

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΕΛΠΙΔΑ 79-64

Ανώτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα ο Φοίνικας επικράτησε της Ελπίδας με 79-64. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους παίκτες μας ιδιαίτερα εύστοχους να δίνουν το προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο με   16-07. Το ξύπνημα των παικτών της Ελπίδας στο 2ο δεκάλεπτο έφερε το ματς στο 35-33 στο ημίχρονο. Στο 3ο δεκάλεπτο με τον Μάτα ασταμάτητο και τον Μπαρδάκη να κάνει την καλύτερη του εμφάνιση  στο Φοίνικα εξασφάλισε μια διαφορά ασφαλείας και την διεύρυνε στο  4ο δεκάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 16-07, 35-33, 55-48,79-64

Φοίνικας:  Μάτας 25, Μπαρδάκης 18(1),, Παπουλίδης Α 5 (1),  Εφραιμίδης 6(1), Γουλιος 14(41), Μπίντσης 5, Καλισάης , , Καραλάζος Γ, Μουρούζης 6.

Ελπίδα: Ναϊπλής 7, Αλεξίου 9 (1), Καρεπίδης 24 (2), Ταργοντσίδης, Ασιανός, Κούσης, Τσαγκάνης 9, Αθανασιάδης 4, Ξανθόπουλος 11(1)