Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2012

8η αγωνιστική Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ 84 – 53
Με τον Μπίντση να βγαίνει εκτός παιχνιδιού με 4 φουλ(1 τεχνική ποινή) που του καταλογίστηκαν στα πρώτα 7 λεπτά και τον έτερο ψηλό να εκνευρίζετε από τα σκληρά μαρκαρίσματα και τα αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα του διαιτητή Καρυπίδη ο Φοίνικας από το 1ο δεκάλεπτο έχασε την επαφή με το σκορ κάτι που εκμεταλλεύτηκε  ο Αριστοτέλης  που έκλεισε το ημίχρονο με  40-18. Στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο ο Αριστοτέλης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες της 12ας του με τους  μικρούς να τελειώνουν τον αγώνα.

Δεκάλεπτα:19-07, 21-11, 26-09, 18-26

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ: (11/14 βολές) Σιδηρόπουλος 9(1), Μαυρουλιου 26(4), Κεσίδης 6, Κετσετζής 5(1), Τούζος 5, Συμεών 2, Παπούλιας 10, Βίτας 3, Παπαδόπουλος 4, Σαββόπουλος 3, Βασιλείου 9, Γαζγας 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ: (16/21 βολές)  Μπαρδάκης 14(1), Μάτας 16, Παπουλίδης 8(2),Κωστάκογλου 4, Γούλιος  4, Καραμπατζάκης 2 , Χριστοδουλου, Εφραιμίδης, Χ’ηλιάδης 2, Μπίντσης 3