Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2011

5 Αγωνιστική (26-27/11/2011) Β ΤΟΠΙΚΟ ΕΚΑΣΔΥΜ 2011-2012

Επάνοδο στις νίκες με εξαιρετική εμφάνιση για την ομάδα του Φοίνικα στο κλειστό της Κοζάνης επί της Κοζάνης 2006. Με δυνατό ξεκίνημα ο Φοίνικας πήρε το προβάδισμα από τα πρώτο δεκάλεπτο με 13-25 και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος με 22-43. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Φοίνικα απλά αύξησαν την διαφορά με το τελικό σκορ να διαμορφώνετε σε 54-84 . Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η αποβολή του Ψαλλιδα 1:46 πριν το τέλος του αγώνα για εξύβριση του Β Διαιτητή του αγώνα.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Ματας 13, Μπουντούρης 24, Γούλιος 8, Μπαρδάκης Γ 2, Μουρουζης 10, Αθανασιάδης 8 , Κωστάκογλου 4 , Παπουλίδης 6, Μπίντσης 2, Εφραιμίδης 7(1)

ΚΟΖΑΝΗ 2006 : Ψαλόδας 18, Σκαρκαλάς 12, Γκούντζιος 2, Αργυρόπουλος 4, Γκόπτζιας 2, Λαβαντσιώτης 9 (1), Πατσωνάς 5 (1), Κοκκαλιάρης 2